امروز دوشنبه  ۱۶ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۳/۳۰- ۲۰:۱۶ - مشاهده: ۱۲۲
تعداد بازدید:122 پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 20:16
نشست وزرای اقتصاد و دارایی اکواس در ابیجان

نشست وزرای اقتصاد و دارایی اکواس در ابیجان

1398/03/29- نشست وزاری اقتصاد ودارایی کشورهای عضو جامعه اقتصادی غرب آفریقا (اکواس) روز دوشنبه 27 خرداد در شهر ابیجان آغاز بکار نمود. این نشست 2 روزه در راستای روند ایجاد پول مشترک اکواس برگزار شده و روسای بانک مرکزی این کشورها نیز در آن حضور داشتند.

نشست وزاری اقتصاد ودارایی کشورهای عضو جامعه اقتصادی غرب آفریقا (اکواس) روز دوشنبه 27 خرداد در شهر ابیجان آغاز بکار نمود. این نشست 2 روزه در راستای روند ایجاد پول مشترک اکواس برگزار شده و روسای بانک مرکزی این کشورها نیز در آن حضور داشتند.
آقای آداما کٌنه وزیر اقتصاد و دارایی ساحل عاج در مراسم افتتاحیه اظهار داشت: «روند ایجاد پول واحد از اراده جمعی برای پاسخگویی مطالبات ملت های مان طی 30 سال اخیر ایجاد شده و علیرغم پیشرفت های حاصله هنوز مصمم هستیم تا باچالش های پیش رو مواجه شویم.» آقای کنه با ابراز امیدواری نسبت به نتایج این نشست افزود: با توجه به موافقت مقامات عالی رتبه در سال 2020 سیاست استفاده از پول واحد میان تمام کشورهای عضو به اجرا گذاشته خواهد شد.
نتایج این جلسات در اجلاس سران کشورهای جامعه اقتصادی غرب آفریقا که در تاریخ 8 تیر ماه در ابوجا (نیجریه ) خواهد شد؛ ارائه می‌گردد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما