امروز دوشنبه  ۱۶ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۳/۳۰- ۲۰:۱۸ - مشاهده: ۱۱۶
تعداد بازدید:116 پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 20:18
ملاقات وزیر خارجه ساحل عاج با همتای ویتنامی

ملاقات وزیر خارجه ساحل عاج با همتای ویتنامی

1398/03/30- آقای مارسل آمون تانون وزیر امورخارجه ساحل عاج که برای انجام سفر رسمی به هانوی (ویتنام) رفته است؛ روز گذشته با معاون نخست وزیر و وزیر امورخارجه این کشور ملاقات نمود. دو طرف در این دیدار درخصوص تقویت همکاریها در زمینه های امنیتی و کشاورزی گفتگو و تبادل نظر نمودند.

آقای مارسل آمون تانون وزیر امورخارجه ساحل عاج که برای انجام سفر رسمی‌به‌هانوی (ویتنام) رفته است؛ روز گذشته با معاون نخست وزیر و وزیر امورخارجه این کشور ملاقات نمود. دو طرف در این دیدار درخصوص تقویت همکاریها در زمینه‌های امنیتی و کشاورزی گفتگو و تبادل نظر نمودند.
وزیر خارجه ویتنام ضمن تشریح سابقه روابط دوجانبه و همکاری‌ها افزود: « ساحل عاج دومین شریک تجاری و پر اهمیت کشورش در قاره آفریقا محسوب می‌گردد.»
آمون تانوه انتخاب ویتنام بعنوان عضو غیر دائم شورای امنیت برای دوره 2020-2021 را تبریک گفت. ایشان در ادامه اظهار داشت: «ساحل عاج مایل است از حمایت ویتنام در زمینه‌های کشاورزی، مخابرات، آموزش و تعلیم حرفه ای برخوردار گردد و از آمدن ویتنامی‌های برای سرمایه گذاری در ساحل عاج استقبال می نماید.»
دو طرف از تمایل خود برای انجام مذاکرات و امضای اسناد حقوقی جهت تسهیل فعالیت های شرکتهای دو کشور ازجمله توافقنامه‌های تجاری، سرمایه گذاری مشترک و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف سخن گفتند.
گفته می‌شود مبادلات تجاری ساحل عاج و ویتنام طی 5 سال اخیر مرتبا افزایش یافته و در سال 2018 بالغ بر 1 میلیارد دلار گردیده است. ویتنام بزرگترین شریک تجاری ساحل عاج در زمینه خرید بادام هندی محسوب می‌گردد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما