امروز دوشنبه  ۱۶ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۲۹- ۱۹:۰۷ - مشاهده: ۱۶۳
تعداد بازدید:163 جمعه 29 شهریور 1398 - 19:07
دیدار سفیر ج.ا.ایران با رئیس اتاق تعاون

دیدار سفیر ج.ا.ایران با رئیس اتاق تعاون

1398/06/09- در چهارمین روز از هفته تعاون، جناب اقای مجیدی سفیر ج.ا.ایران در ساحل عاج با رئیس اتاق تعاون دیدار و گفتگو كرد.

سفیر ایران در ساحل عاج در دیدار با رئیس اتاق تعاون ایران، گزارشی از روابط ایران با كشور محل ماموریت خود در زمینه‌های مختلف ارائه و گسترش روابط اقتصادی با این كشور را خواستار شد.

در این نشست كوروش مجیدی روابط ایران با كشور ساحل عاج را تشریح كرد و گفت: رابطه سیاسی دو كشور قدمت زیادی دارد اما رابطه تجاری دو كشور رضایتبخش نیست. وی افزود: ساحل عاج دومین كشور  مهم در غرب آفریقا است و پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. همچنین با توجه به ظرفیت اتاق تعاون و حضور در تمام رشته فعالیت های اقتصادی، بازار ساحل عاج،  بستر مناسبی برای فعالیت است و سفارت اهتمام ویژه ای برای حمایت از گسترش فعالیت های اقتصادی در این كشور دارد.

سفیر ایران در ساحل عاج، در بخش دیگری از این نشست، ایجاد نمایشگاه دائمی از كالای ایرانی در كشور ساحل عاج را به عنوان پایگاه اقتصادی، پیشنهاد داد.

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، با ارائه توضیحاتی در خصوص توانمندی‌ها و ظرفیت های بخش تعاون اظهار داشت: بخش تعاون یك كشور كوچك در كشور محسوب می‌شود، چراكه در تمام رشته فعالیت های اقتصادی حضور دارد.

وی در ادامه جایگاه بخش تعاون در سطح بین الملل را توضیح داد و اظهار داشت: تدوین برنامه مشخص و منظم با حمایت سفارت برای اقدمات مشترك ضروری است و ادامه داد: ایجاد یك پایگاه اقتصادی ثابت از كالای ایران در كشور ساحل عاج می‌تواند گام اول محسوب گردد.

عبداللهی خاطر نشان كرد: اتاق تعاون ایران برای ایجاد پایگاه اقتصادی ثابت در غرب آفریقا با محوریت ساحل عاج، اعلام آمادگی می كند تا در راستای گسترش روابط تجاری دو كشور گام های موثرتری برداشته شود.

لینك خبر:

https://iccnews.ir/دیدار-سفیر-ایران-در-ساحل-عاج-با-رئیس-اتا/

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما